Budeme platiť daň z prenájmu?

Zodpovedané
20. feb 2024

Dobrý deň,

plánujeme dať do prenájmu náš dom, na ktorý platíme hypotéku 1000,6 EUR. Suma za prenájom bude 1400 EUR/mesiac.

Budeme daň platiť zo sumy nájmu 16 800 EUR alebo len z rozdielu medzi nájmom a hypotékou, čiže zo 4800 EUR?

Reálny príjem nie je 1400 EUR ale len 400 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

príjmom z prenájmu nie je nájom ponížený o výdavky, ale celý finančný obnos, ktorý Vám platí nájomca. Tento príjem je oslobodený od dane z príjmov pokiaľ by nepresiahol sumu 500 EUR.

O prenájme si pozrite priložený link. Tam som aj uviedla príklad a čo sa dá zahrnúť do výdavkov:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka