Budem pri ročnom zúčtovaní niečo doplácať, keď mám vyplácaný daňový bonus mesačne?

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom vyplácania daňového bonusu na dieťa.

Môže sa stať, že pri mesačnom vyplácaní daňového bonusu budem musieť pri ročnom zúčtovaní niečo doplácať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri ročnom zúčtovaní zamestnancovi zostáva nárok na už priznaný - vyplatený daňový bonus a to aj v prípade, ak by v ročnom zúčtovaní vyšla suma nižšia ako suma už priznaného daňového bonusu.

S prianím pekného dňa,
Lenka