Budem poberať nižší rodičovský príspevok, keď od 6.2.2024 nie som zamestnaná?

Zodpovedané
12. sep 2024

Dobrý deň,

6.2.2024 mi skončila pracovná zmluva, následne som polroka poberala podporu v nezamestnanosti a manžel bol so synom na materskej dovolenke. Pred ukončením pracovnej zmluvy som poberala ešte vyšší rodičovský príspevok, potom som išla na podporu v nezamestnanosti. Synček má 1,5 rokal. Manželovi skončila materská, požiadal o rodičovský príspevok, aby som ja mohla docerpať podporu v nezamestnanosti. Podpora momentálne skončila a ja by som naspäť chcela poberat rodičovský príspevok. Tým pádom sa odhlásiť z evidencie uchádzačov o zamestnanie a manžel následne zrušiť rodicovský príspevok a dať ho na mňa.

Budem poberať teraz nižší rodičovský príspevok, keď od 6.2.2024 nie som zamestnaná?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, pokiaľ budete opätovne žiadať o RP na to isté dieťa, pri ktorom ste mali nárok na materskú, budete mať nárok stále na vyšší rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka