Budem po uplynutí skúšobnej doby v ochrannej lehote?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

nastúpila som do novej práce, som v 3-mesačnej skúšobnej dobe a zistila som, že som tehotná.

Budem po uplynutí skúšobnej doby v ochrannej lehote?

Tehotenstvo oznámim až potom.

Nemôžu ma vyhodiť, keď mám zmluvu do 31.8. 2025?

Budem môcť nastúpiť na dlhodobú PN v prípade komplikácií počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám písomne oznámiť tehotenstvo aj s potvrdením od doktora, aby sa na Vás vzťahovala ochranná doba. Zamestnávateľ nesmie dať svojmu zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe. Zákonník práce priznáva ochranu tehotnej žene aj počas skúšobnej doby. Uvedené však neplatí v prípade, keď sa zamestnávateľ alebo jeho časť zrušuje, alebo premiestňuje.
Budete môcť ísť na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka