Budem môcť po ukončení materskej poberať PN a aj rodičovský príspevok?

Zodpovedané
8. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o nároku na PN. Od 20. mája 2023 som na materskej dovolenke, pracovný pomer mi končil k 30.06.2023. Pracovná zmluva na dobu určitú.

Bude možné po ukončení poberania materskej cca v januári poberať následne PN aj rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám pracovný pomer skončil, momentálne nemáte aktívne nemocenské poistenie, ani ochrannú lehotu ak nie ste momentálne tehotná = nemáte splnené podmienky nároku na platenú PN.

Po materskej budete poberať rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka