Budem mať vyšší rodičovský príspevok?

Zodpovedané
2. júl 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Budem poberať materskú a po jej skončení by som chcela požiadať o podporu v nezamestnanosti. Priateľ by poberal rodičovský príspevok a bol by popri tom zamestnaný kým budem ja na ÚP.

Bude tento rodičovský vyšší, keď bola na dieťa poberaná materská?

Resp. ak si po pol roku (po vybratí podpory) prehlásim rodičovskú na seba, bude tá vyššia?

Mne mesiac po nástupe na MD skončí pracovný pomer, preto chcem vyčerpať podporu.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno.

Pokiaľ budete žiadať o RP na to isté dieťa, pri ktorom ste mali nárok na materskú, budete mať nárok stále na vyšší rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka