Budem mať výšku materského pri reťazovom pôrode takú ako pri prvom dieťati?

Zodpovedané
11. okt 2023

Dobrý deň,

budem pokračovať v reťazovom pôrode, pretože od prvého pôrodu do roku sa nám narodí ďalšie dieťatko. Prešla som priamo z materskej na rodičovskú dovolenku, nečerpala som dovolenku. Prišlo mi 200 EUR ako dar z práce. Prišla mi ako keby aj výplatná páska s 200 EURami a po zdanení mi prišlo na účet 190 EUR. Tam aj však uvedené, že sa jedná o dar, benefit.

Počíta sa to ako príjem v práci?

Bude mi normálne mi vypočítaná ďalšia materská z pravdepodobného vymeriavacieho základu a toto ako dar sa do toho nebude rátať?

Teda mi bude chodiť rovnaká materská ako pri prvom dieťati?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bol dar vyplatený počas rodičovskej dovolenky, tak sa z neho neodviedlo nemocenské poistenie, tým pádom nebude mať tento dar/benefit žiadny vplyv na výpočet novej materskej.

Ak ste počas RD nemali žiadny iný príjem, materská nebude nižšia ako predchádzajúca.

S prianím pekného dňa,
Lenka