Budem mať po výpovedi nárok na najvyššiu podporu?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

do 2/2025 som na rodičovskej dovolenke. Firma, v ktorej som pracovala končí a dohodli sme sa na výpovedí dohodou. V práci mi dajú 2 dni dovolenky a zvyšok preplatia. Tým pádom budem mať nárok na najvyšiu podporu a chcela by som ísť na PN počas ochrannej rehoty.

Budem mať potom nárok na tú najvyšiu podporu, keď budem na PN (1.7.2024 - 28.2.2025) kým mi skončí rodičovský?

Ďakujem

Dobrý deň,

prípadná PN neovplyvní výpočet dávky v nezamestnanosti. Môžete postupovať ako ste uviedli. Ak máte zdravotné problémy, môžete ísť na PN z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka