Budem mať po ukončení PN nárok ešte na 6-mesačnú podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
27. jan 2024

Dobrý deň,

k 30.11.2023 som skončil dohodou pracovný pomer. Mal som odpracovaných viac ako 10 rokov. 5.12.2023 som sa bol zaevidovať na úrade práce o podporu v nezamestnanosti. Zaslaným rozhodnutím mi bola priznaná dávka podpory. No 6.12.2023 som išiel na PN v rámci 7-dňovej ochrannej lehoty. Teraz poberám nemocenskú dávku.

Budem mať po ukončení PN nárok ešte na 6-mesačnú podporu v nezamestnanosti?

Alebo budem len dočerpávať zvyšnú dávku z nevyčerpaného 6-mesačného obdobia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na podporu v nezamestnanosti nie je za dni, počas ktorých máte nárok na výplatu nemocenskej dávky. Dávku Vám doplatia po skončení PN, poberanie dávky v nezamestnanosti nie je skrátené o čas poberania nemocenskej dávky.

S prianím pekného dňa,
Lenka