Budem mať nárok na tehotenské, keď som v okóbri 2022 ukončila pracovný pomer?

Zodpovedané
7. apr 2023

Dobrý deň,

som nezamestnaná, pracovný pomer som ukončila v októbri. Potom som ešte mesiac pracovala vo výpovednej dobe. Teraz som v 4. týždni tehotenstva.

Budem mať nárok ešte na tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

na nárok na tehotenské musíte byť nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred začiatkom 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu (v 13. týždni).

Do týchto dní sa počíta akékoľvek už ukončené nemocenské poistenie. Prepočítajte si tieto dni. Ak ich splníte, budete mať nárok na tehotenské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka