Budem mať nárok na tehotenské a materské s druhým dieťaťom?

Zodpovedané
22. okt 2023

Dobrý deň,

24.06.2021 som nastúpila na materskú dovolenku. 31.07.2021 mi skončil PP. Do 15.02.2022 som poberala materské a následne od 16. februára rodičovský príspevok. Zistila som, že som tehotná a dieťa by sa narodilo 21.06.2024.

Budem mať nárok na tehotenské a materské s druhým dieťaťom?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nebudete nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred začiatkom 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu (v 13. týždni) = momentálne nie ste - nemáte nárok na tehotenské.

Nárok na materské pri splnení ostatných podmienok - najmenej 270 dní poistenia v období 2 rokov pred pôrodom, čo už predpokladám nestihnete, museli by ste "nazbierať" 270 dni nemocenského poistenia do pôrodu.

S prianím pekného dňa,
Lenka