Budem mať nárok na tehotenské a materské pri druhom dieťati?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

s dcérou som na rodičovskom a znova som tehotná. Keď som s ňou bola na materskej, dostala som ukončenie pracovného pomeru. Zmluvu som mala len na dobu určitú. Mám odrobených 8 rokov vkuse.

Budem mať nárok na tehotenské a materské pri druhom dieťati?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám skončil pracovný pomer, už nie ste na rodičovskej dovolenke, len poberáte rodičovský príspevok.

Nie ste v ochrannej lehote, ani nemáte aktívne nemocenské poistenie, ani 270 dní nemocenského poistenia za posledné 2 roky. Nesplníte podmienky na priznanie tehotenského, ani materského.

S prianím pekného dňa,
Lenka