Budem mať nárok na predĺžený rodičovský, keď syna odhlásim zo škôlky?

Zodpovedané
26. jún 2024

Dobrý deň,

syn chodí do štátnej MŠ v našom meste, ale nie je to naša spadová škôlka podľa bydliska. Nastúpil v januári 2024, kedy mal aj 3 roky. Po 4 mesiacoch som s ním musela zostať doma na odporúčanie psychologičky, pretože tam preplakal celé dni. Začal sa zajakávať a pomočovať. MŠ ďalej ale platím, syn tam teda má svoje miesto. Teraz v máji som mu podala prihlášku do spadovej škôlky a ešte do jednej čo mame blízko. Do spadovej ho nevzali ale do tej druhej áno. Teda momentálne má miesto v starej školke a aj ho zobrali do ďalšej, no napriek tomu som s nim doma bez príjmu.

Ak ho odhlásim z terajšej MŠ a oznámim aj, že nenastúpi ani do tej, kde bol prijatý teraz od septembra, budem mať nárok na predĺženy RP?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno. Podali ste žiadosť o prijatie dieťaťa do spádovej škôlky na školský rok 2024/25, pričom dieťa nebolo prijaté, nebude chodiť do štátnej školky, budete si môcť uplatniť nárok na predĺžený rodičovský príspevok od septembra 2024.

Pozrite si link, choďte na koniec stránky. Bude tam tabuľka, je v nej uvedený mesiac a rok narodenia dieťaťa a odkedy by mohol byť nárok na predĺžený rodičovský príspevok.
https://www.employment.gov.sk/sk/uvodna-stranka...

S prianím pekného dňa,
Lenka