Budem mať nárok na predĺžený rodičovský?

Zodpovedané
23. júl 2024

Dobrý deň,

v máji som podala 2 prihlášky do škôlky. Syn má 3,5 roka. Prvá prihláška bola spadová škôlka, kde syna nevzali z kapacitných dôvodov. Mám o tom aj rozhodnutie. Druhú prihlášku som dala do mesta a tam ho vzali.

Budem mať nárok na predĺžený rodičovský, ak ho z mestskej škôlky odhlásim a na úrade predložím iba papier zo spadovej škôlky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno. Podali ste žiadosť o prijatie dieťaťa do spádovej škôlky na školský rok 2024/25, pričom dieťa nebolo prijaté, nebude chodiť do štátnej školky, budete si môcť uplatniť nárok na predĺžený rodičovský príspevok od septembra 2024.

Pozrite si link, choďte na koniec stránky. Bude tam tabuľka, je v nej uvedený mesiac a rok narodenia dieťaťa a odkedy by mohol byť nárok na predĺžený rodičovský príspevok.

https://www.employment.gov.sk/sk/uvodna-stranka...

S prianím pekného dňa,
Lenka