Budem mať nárok na pokračovanie podpory?

Zodpovedané
2. okt 2023

Dobrý deň,

podporu som začala poberať od 1. augusta 2023. Od 7.8.2023 som sa zamestnala, ale pracovala som len do 31.8.2023. Potom som sa nikam nezaregistrovala, ale išla som pracovať na dohodu od 4.9.2023. Tie 3 dni si zaplatím zdravotnú poisťovňu sama. Dohodu mám do 17.11.2023.

Ak mi nepredĺžia dohodu a pôjdem na úrad práce, budem mať ešte nárok na pokračovanie podpory?

Tú som poberala len tých 7 dní.

Ďakujem

Dobrý deň,

nevyčerpanú dávku v nezamestnanosti si môžete dočerpať do dvoch rokov. Podporné obdobie v nezamestnanosti je šesť mesiacov.

§ 105 Zákon o sociálnom poistení
(3) Poistencovi, ktorý bol vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie počas poberania dávky v nezamestnanosti a v období najviac dvoch rokov bol opätovne zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie vznikne nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti odo dňa opätovného zaradenia do tejto evidencie v sume, v akej mu bola vyplácaná predchádzajúca dávka v nezamestnanosti. Nárok na dávku v nezamestnanosti zaniká uplynutím zostávajúcej časti podporného obdobia v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka