Budem mať nárok na podporu, keď tesne pred ukončením pracovného pomeru nastúpim na PN?

Zodpovedané
19. júl 2023

Dobrý deň,

tesne pred ukončením pracovného pomeru nastúpim na PN, ktorá môže trvať 1 - 2 mesiace. Dátum operácie je 26.7.2023. Pracovný pomer trval viac ako 2 roky a končí 31.7.2023.

Budem mať nárok na podporu?

Bude mi vyplácaná počas celej doby PN nemocenská dávka a následne na to podpora v nezamestnanosti?

Kedy je potrebné sa registrovať na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na PN, bude platená aj po skončení pracovného pomeru. Až po jej skončení sa môžete zaevidovať na ÚPSVaR, budete mať nárok aj na podporu.

S prianím pekného dňa,
Lenka