Budem mať nárok na podporu, keď si nenájdem zamestnanie?

Zodpovedané
30. júl 2024

Dobrý deň,

po ukončení VŠ 2012 som ihneď pracovala. Na materskú som nastupovala 6.12.2018. V tom čase som ešte bola v pracovnom pomere, avšak zmluva mi končila počas MD v októbri 2019. A nepredĺžila mi ju vtedajšia riaditeľka. Odvtedy som poberala samozrejme aj nižší rodičovský.
Následne som počas prvého rodičáku čakala druhé dieťatko, narodené 2021 a pri maličkej mi končí rodičovský teraz v novembri 2024.

V prípade nenájdenia si zamestnania, mám v takomto prípade nárok na podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ od ukončenia pracovného pomeru už uplynuli 2 roky a až po nich sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka