Budem mať nárok na podporu, keď mi v roku 2024 skončí rodičovský?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

od začiatku decembra 2020 mi začal pracovný pomer. Robila som len krátko, lebo už v apríli som porodila. Poberala som normálne materskú. Pracovný pomer mi aj naďalej trvá.

Budem mať nárok na podporu, keď mi v roku 2024 skončí rodičovský?

V roku 2019 mám odrobených 7 mesiacov.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní.

Obdobie počas MD/RD sa Vám počíta, kým pracovný pomer trvá. Toto by ste splniť mali, nakoľko pracovný pomer nie je ukončený.

S prianím pekného dňa,
Lenka