Budem mať nárok na PN a OČR u nového zamestnávateľa?

Zodpovedané
29. máj 2023

Dobrý deň,

v súčasnosti mám 2 zamestnania na plný úväzok. Prvé zamestnanie je od roku 2000, toho času som na rodičovskej dovolenke a od 6/2023 budem čerpať predĺženú MD. Zároveň od 1.3.2023 som zamestnaná u iného zamestnávateľa.

Je možné u toho nového zamestnávateľa čerpať PN, prípadne OČR na dieťa, keď súčasne poberám rodičovský príspevok z ÚPSVaR?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri rodičovskom príspevku je možné súbežné poberanie PN alebo OČR.

S prianím pekného dňa,
Lenka