Budem mať nárok na platenú PN?

Zodpovedané
6. nov 2023

Dobrý deň,

v máji 2023 mi skončil RD, následne som si vybrala 1 deň dovolenky, zbytok dovolenky si dala preplatiť. Od 20. mája som na úrade práce a poberám maximálnu podporu. V septembri som zistila, že som tehotná.

Ak by som išla od 15.11.2023 na PN, mala by som nárok na platenú PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste stihli otehotnieť do pol roka od skončenia nemocenského poistenia (podľa toho čo uvádzate tak áno), tým pádom budete v ochrannej lehote a budete mať nárok aj na dávky (PN, tehotenské, materské).

S prianím pekného dňa,
Lenka