Budem mať nárok na platenú alebo neplatenú PN?

Zodpovedané
9. júl 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Píšete, že ako ma zaeviduje zamestnávateľ do SP. On asi hneď na druhý deň 3.7.2024 po skončení MD 2.7.

Budem mať nárok na platenú PN, alebo iba nárok na neplatenú PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

v každom prípade budete mať nárok na platenú PN, stihli ste 7-dňovú ochranú lehotu.

Ak Váš zamestnváteľ poslal RLFO, že začiatok rodičovskej dovolenky je 3.7., tak PN od prvého dňa Vám bude vyplácať Sociálna poisťovňa.

S prianím pekného dňa,
Lenka