Budem mať nárok na materský príspevok, keď som poberala dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
28. máj 2024

Dobrý deň,

bola som zamestnaná od 1.8.2021 do 12.8.2023, potom som sa evidovala na ÚPSVaR a poberala som dávku v nezamestnanosti. Termín pôrodu mám 7.11.2024.

Budem mať nárok na materský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste otehotneli do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru), tak ste v ochrannej lehote.

U Vás je to ale na hranici, ak máte termín 7.11.2024, mohli ste otehotnieť začiatkom februára, čo by postačilo. Overte si, či splníte túto ochrannú lehotu. Ak áno, budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka