Budem mať nárok na materskú pri reťazovom pôrode bez pracovnej zmluvy?

Zodpovedané
25. jan 2024

Dobrý deň,

od marca 2023 nemám pracovný pomer. Poberala som materskú na syna.

Od februára do septembra som mala materskú. Syn mal teraz rok a od júla som tehotná. Otehotnela som v čase poberania materskej. Termín pôrodu mám 8. marca.

Mám ešte nárok na tehotenský príspevok a na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste otehotneli do pol roka od zániku nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru) máte nárok na tehotenské aj materské z ochrannej lehoty.

Podajte žiadosť o tehotenské z ochrannej lehoty, ak ste tak ešte neurobili. Zároveň aj o materské z ochrannej lehoty, už by ste mali byť 6 týždňov pred očakavým dňom pôrodu.

S prianím pekného dňa,
Lenka