Budem mat nárok na materskú, keď som robila len mesiac?

Zodpovedané
29. dec 2023

Dobrý deň,

v máji som zmaturovala, potom som 4 mesiace brigádovala a následne v novembri som sa zamestnala. Vydržala som tam len mesiac a teraz som nezamestnaná. Zistila som, že som tehotná v 2. mesiacii.

Môžem ísť na rizikové, keď nie som zamestnaná?

Budem mat nárok na študentskú materskú, keď som robila len mesiac?

Ďakujem

Dobrý deň,

rizikové - myslíte PN? Môžete ísť na PN z ochrannej lehoty, pokiaľ máte zdravotné problémy.

Budete mať aj nárok na materské, nemocenské poistenie nemáte aktívne, ale ste v ochrannej lehote a pokiaľ ste štúdium úspešne ukončili, obdobie sa Vám započíta do povinného nemocenského obdobia za posledné dva roky.

https://www.socpoist.sk/socialne-poistenie/nemo...

S prianím pekného dňa,
Lenka