Budem mať nárok na materskú dávku, keď budem do konca mesiaca čerpať dovolenku?

Zodpovedané
8. júl 2024

Dobrý deň,

23.7.2024 bude mať dcéra 3 roky. Od 24.7.2024 y som mala nastúpiť do zamestnania, ale znovu som otehotnela.

Mala by som nárok na materskú, keby od 24.7.2024 budem čerpať dovolenku do konca mesiaca?

K 31.7.2024 by som dala výpoveď dohodou a od 1.8.2024 by som išla na PN s tým, že 3 mesiace pred nástupom na materskú by som sa zamestnala u švagra vo firme.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, budete mať nárok na materské. Zamestnaním sa po skončení PN budete mať aktívne nemocenské poistenie a dni na RD z predchádzajúceho pracovného pomeru s čerpanou dovolenkou sa započítajú do potrebných 270 dní nemocenského poistenia.

Je možné, že Sociálna poisťovňa bude preverovať, či nešlo o špekuláciu.

S prianím pekného dňa,
Lenka