Budem mať nárok na materskú, ak si po štátniciach budem platiť dobrovoľné nemocenské poistenie?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

som študentkou VŠ. Bakalárske štúdium som ukončila 06/2022. Inžinierske štúdium by som mala ukončiť 20.6.2024. Som tehotná a termín pôrodu mám 1.11.2024.

Budem mať nárok na materskú, ak si po štátniciach budem platiť dobrovoľné nemocenské poistenie?

Vznikne mi nárok na tehotenskú dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské, ak si budete platiť dobrovoľné poistenie.

Na tehotenské Vám nárok nevznikne. Požiadajte v škole o tehotenské štipendium, ktoré môžete poberať od 13. týždňa tehotenstva až do pôrodu. Veľa škôl má takéto tlačivo priamo na webe. Skúste sa pozrieť či nenájdete aj na webe školy, kde študujete.

S prianím pekného dňa,
Lenka