Budem mať nárok na materskú a tehotenskú dávku, keď som si vzala deň dovolenky?

Zodpovedané
5. jún 2024

Dobrý deň,

v 3/2024 mi skončil PP, brala som jeden deň dovolenku a ostatnú mi preplatili. Predtým som bola na rodičovskej a materskej. Momentálne poberám dávku v nezamestnanosti a zistila som, že som tehotná.

Budem mať nárok na materskú a tehotenskú dávku, keď som brala deň dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

tým, že ste čerpali dovolenku po skončení rodičovskej dovolenky ste si aktivovali nemocenské poistenie a obdobie na RD sa Vám môže započítať do potrebných 270 dní nemocenského poistenia. Keďže ste otehotneli do pol roka od skončenia nemocenského poistenia, budete mať nárok na tehotenské/materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka