Budem mať nárok na materskú?

Zodpovedané
9. sep 2024

Dobrý deň,

otehotnela som 22.1.2024 a od 1.2.2024 som odišla z práce. Prihlásila som sa na úrad práce, lenže niekedy v marci som pracovala na TPP 2 dni. Potom som už zistila, že som tehotná, tak som nezačala nikde pracovať.

Budem mať nárok na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

otehotneli ste ešte počas trvania nemocenského poistenia, tým pádom môžete požiadať o materské z ochrannej lehoty.

Zároveň 270 dní nemocenského poistenia musíte mať za posledné dva roky pred pôrodom, započítajú sa aj ukončené nemocenské poistenia. Ak Vám pracovný pomer alebo predchádzajúce pracovné pomery trvali dlhšie ako 270 dní za posledné dva roky od pôrodu, budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka