Budem mať nárok na materské z prvého zamestnania?

Zodpovedané
14. jan 2024

Dobrý deň,

som druhýkrát tehotná a ako mi skončila materská, tak som si našla druhú prácu popri rodičovskom. Z tej prvej práce mi stále prebieha trvalý pracovný pomer.

V tej druhej mám tiež pracovný pomer a pracujem tam 1 rok a 4 mesiace. Do dňa pôrodu tam budem zamestananá približne 1 rok a 11 mesiacov.

Bude mi platiť materská aj z prvého zamestanania, kde mám odrobených viac než 270 dní ako aj v tej druhej práci?

Alebo nebudem vôbec poberať materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže sa jednať u súbeh. Z hlavného pracovného pomeru, z ktorého ste teraz na RD budete mať nárok na materské a aj z druhého praocvného pomeru, tiež budete mať nárok na materské. V oboch prípadoch budete mať viac ako 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky, pokiaľ sa do nástupu na materskú nezrušia.

Z každého nemocenského poistenia, t.j. z oboch pracovných pomerov si požiadajte aj o tehotenské aj o materské, teda budete podávať zakaždým po dve žiadosti. Každá sa vypočíta zvlášť, následne sa sčítajú a dostanete už iba jednu dávku.

S prianím pekného dňa,
Lenka