Budem mať nárok na materské z ochrannej lehoty, keď budem až do pôrodu PN?

Zodpovedané
18. júl 2024

Dobrý deň,

od 20.9.2022 som bola zamestnaná na TPP dobu určitú. 27.11.2023 som zostala PN, pracovný pomer mi skončil uplynutím pracovnej zmluvy 31.3.2024. Naďalej som PN. Tehotenstvo mi potvrdili v apríli a termín pôrodu mám 31.1.2025.

Budem mať nárok na materské z ochrannej lehoty, keď budem až do pôrodu PN?

Termín nástupu na materskú 19.12.2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

otehotneli ste do pol roka od skončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru), máte za posledné dva roky do pôrodu 270 dní nemocenského poistenia, budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty. PN neovplyvní materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka