Budem mať nárok na materské, keď som od 12/2023 nezamestnaná?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

mám odpracované dva roky a nejakých pár mesiacov. Od decembra som nezamestnaná a poberám dávku v nezamestnanosti. Teraz v marci som zistila, že som tehotná.

Budem mať nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste otehotneli do pol roka od skončenia nemocenského poistenia, ste v ochrannej lehote. Podmienku 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky do pôrodu splníte z ukončených nemocenských poistení - z predchádzajúceho pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka