Budem mať nárok na materské, keď Sociálna poisťovňa eviduje firmu ako platobne neschopnú?

Zodpovedané
3. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na poberanie materského. Vo firme som zamestnaná od 1.1.2020, aktuálne som na rodičovskej dovolenke. V čase, kedy mám nastúpiť na MD (február 2024), bude mať starší syn 2 roky a 8 mesiacov. Pri synovi som poberala aj tehotenské aj materské. Mala by som mať na to nárok aj teraz, ale pred pár mesiacmi ohlásila firma platobnú neschopnosť. Aktuálne je podaná na súde žiadosť o konkurz.

Ak súd firmu nezruší do môjho nástupu na MD, budem mať nárok na materské, keď Sociálna poisťovňa eviduje firmu ako platobne neschopnú?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na materské požiadaného zo zamestnania Sociálna poisťovňa nesleduje, či má zamestnávateľ nezaplatené poistné na nemocenské poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka