Budem mať nárok na materské, keď sa zamestnám na 3 mesiace?

Zodpovedané
28. máj 2024

Dobrý deň,

tento mesiac som úspešne ukončila VŠ. Na materskú dovolenku mám nastúpiť koncom septembra.

Budem mať nárok na materské, keď by som sa zamestnala na 3 mesiace?

Vypočíta sa mi materské na základe mzdy, ktorú by som tie 3 mesiace poberala?

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko už máte ukončené štúdium a zamestnáte sa, budete mať nárok aj na materské. Štúdium sa Vám započíta do potrebných dní nemocenského poistenia.

Rozhodujúce obdobie, z ktorého by sa vypočítalo materské u zamestnávateľa, nastane v prípade, ak by platil zamestnávateľ na nemocenské poistenie viac ako 90 dní. Dni na prípadnej PN by sa nezapočítali.

S prianím pekného dňa,
Lenka