Budem mať nárok na materské, keď neodpracujem 270 dní?

Zodpovedané
12. jún 2023

Dobrý deň

som na rodičovskej dovolenke, pracovný pomer mi skončil nástupom na MD pri prvom dieťati. Na RD budem s prvou dcérou, aj keď sa narodí druhé. Chcela by som sa zamestnať, ale už nestíham odpracovať 270 dní.

Budem mať nárok na materské, keď neodpracujem 270 dní?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ budete nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred pôrodom (pred nástupom na MD), tak budete mať nárok na materské.

Do doby nemocenského poistenia sa započítava nielen doba aktuálneho nemocenského poistenia, ale aj ukončené nemocenské poistenia v období dvoch rokov dozadu. Nepíšete kedy Vám skončil pracovný pomer. Pozrite sa, či by sa z neho mohli započítať dni nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka