Budem mať nárok na materské, ak by som si začala platiť nemocenské?

Zodpovedané
Dnes o 10:01

Dobrý deň,

tento rok som ukončila denné štúdium na vysokej škole. Momentálne som tehotná a termín pôrodu mám 22.2.2025.

Budem mať nárok na materské, ak by som si začala platiť nemocenské?

Mám aj 3,5-ročného syna.

Koľko by som ho musela platiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské, ak si budete platiť dobrovoľné poistenie.

Počet dní, či mesiac - dva byť na DNP nie je stanovený. Potrebné dni poistenia sa Vám doplnia zo štúdia ukončenej VŠ, ale musíte byť už registrovaná na DNP pred podaním žiadosti o materské.

Po priznaní materskej Vám vznikne nárok na vyšší rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka