Budem mať nárok na dávky aj pri druhom tehotenstve?

Zodpovedané
29. okt 2023

Dobrý deň,

zaujímala by ma nasledovná situácia. Pracovala od 1.12.2021 - 30.06.2023 a až po strate práce (ukončenie dohodou) som v 07/2023 otehotnela. Termín prvého pôrodu mám 9.4.2024. Pri tomto tehotenstve mám nárok na tehotenské, materské aj rodičovské.

Čo ale, ak by som znovu otehotnela znovu, povedzme prvý rok po prvom tehotenstve?

Mala by som nárok na tieto dávky aj pri druhom dieťati?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste otehotneli a nemali žiadne nemocenské poistenie, už by sa na Vás nezvťahovala ochranná lehota. Pri druhom tehotenstve by ste už nemali nárok na tehotenské ani materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka