Budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti po ukončení rodičovského?

Zodpovedané
10. aug 2024

Dobrý deň,

mala som reťazovú materskú/rodičovskú dovolenku. Po prvej materskej a rodičovskom príspevku (od roku 2018 do roku 2021) som aj naďalej pokračovala ako zamestnaná: pár mesiacov PN, materská, rodičovský príspevok a medzičasom 28.2 2022 som dostala výpoveď (zatváranie prevádzky).

Naďalej dostávam rodičovský príspevok, ktorý mi končí 26.4 2025.

Budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti po ukončení rodičovského?

26.4 2025 dcéra bude mať 3 roky.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám od ukončenia pracovného pomeru uplynuli 2 roky a až po nich sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už Vám nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka