Budem mať nárok 6 týždňov na vyplácanie PN?

Zodpovedané
Dnes o 09:51

Dobrý deň,

poprosila by som o pomoc ohľadom toho, že som neoprávnene dostala výpoveď v Rakúsku. Nepodpísala som to. Pracovný pomer končí 30.9.2024.

Keď pôjdem na PN 17. septembra, budem mať nárok 6 týždňov na vyplácanie PN?

Ak áno, kde si túto informáciu môžem vytlačiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zahraničným dávkam sa nevenujem. Pozrela som ako dávky fungujú v Rakúsku, prikladám link, z ktorého citujem:
Na peňažnú nemocenskú dávku (Krankengeld) máte nárok, ak v dôsledku choroby nemôžete pracovať a ste:

  • zamestnanec v platenom zamestnaní
  • nezamestnaná osoba poberajúca dávky z poistenia v nezamestnanosti
  • účastník rekvalifikačných školení.

Ďalšie informácie nájdete:
https://www.eures.sk/rakusko-nemocenske-davky/

S prianím pekného dňa,
Lenka