Budem mať maródku z minima?

Zodpovedané
17. sep 2024

Dobrý deň,

platila som si DNP z min. 270 dní bolo 27.11.23. Potom som bola tehotná a prihlásila na DNP (23.4.24) z max. 3 dni zaplatila a išla na PN (PN od 26.4.24 - 3.6.24). Potom som sa odhlásila (tehotenstvo nedopadlo dobre). Teraz mi týždeň mešká, tak sa chcem utvrdiť v tom, že keď
sa znova prihlásim na DNP z max. potom na PN, bude mi ešte platiť tých 270 dní z min.

Budem mať aj maródku z minima?

Akú výšku VZ uviesť, aby som mala max. materskú?

Budem mať nárok aj na tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

PN budete mať z minimálneho VZ.

Maximálna materská môže vychádzať z vymeriavacieho základu vo výške 2860 EUR.
Podrobnejšie informácie ohľadom DNP, čo sa sa aj Vás môže týkať, nájdete v linku:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka