Budem mať druhú materskú v rovnakej výške ako som mala prvú?

Zodpovedané
26. aug 2024

Dobrý deň,

spĺňam podmienky na reťazový pôrod. Prvá výška materskej bola okrem bežného platu ovplyvnená aj dvomi mimoriadnymi odmenami, ktoré mi spravili významné zvysenie výšky materskej.

Budem mať druhú materskú v rovnakej výške, alebo môže byť počítaná ako keby iba zo sumy mojich bežných 12 mesačných platov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete materské poberať z toho istého a stále trvajúceho pracovného pomeru, môže Vám vyjsť iný vymeriavací základ než pri prvej materskej. Materská ale nebude nižšia ako tá predchádzajúca, pokiaľ nebol príjem počas RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka