Budem dostávať PN, keď som nezamestnaná?

Zodpovedané
9. sep 2024

Dobrý deň,

31.8.2024 mi skončila pracovná zmluva, ktorú mi neprdĺžili. Od 30.8.2024 som na dlhodobej PN kvôli rizikovému tehotenstvu. Na úrade práce bolo povedané, že pokiaľ som na PN, tak ma nezaevidujú. Pracovala som presne rok od 08/2023.

Na čo mám nárok?

Budem niečo dostávať ako PN, aj keď som nezamestnaná?

Mám nárok na materské?

Aký je postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na PN aj naďalej, kým Vám PN neskončí. Po skončení PN sa môžete zaregistrovať na ÚPSVaR v prípade, ak Vám PN skončí skôr ako nastúpite na materskú.

Nárok na tehotenské aj materské budete mať z ochrannej lehoty. Žiadosť o tehotenské aj materské Vám vypíše doktor. Tlačivo vypíšete, podpíšete a odovzdáte na pobočku Sociálnej poisťovne.
https://www.socpoist.sk/kto-som/zamestnanec/poz...

S prianím pekného dňa,
Lenka