Bude vyplatené odstupné zohľadnené pri výpočte podpory v nezamestnanosti?

Zodpovedané
28. júl 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výplatnej pásky za mesiac 6/2024. Celý mesiac som čerpala dovolenku z dôvodu ukončenia pracovného pomeru. Moja hrubá mzda od januára 2024 bola 866 EUR a v júnovej výplate mi bolo vyplatené aj mesačné odstupné.

Je to tam správne zapoložkované?

Bude takto vyplatené odstupné zohľadnené pri výpočte podpory v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste prikladali obrázok, tak sa v poradni nezobrazil. Ak nie, priložte výplatnú pásku za 06/2024 bez Vašich údajov aj s týmto textom do novej otázky, aby boli zrejmé odvody do SP aj do ZP.

Pokiaľ ste čerpali dovolenku, odstupné by malo byť zohľadnené pri výpočte dávky v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka