Bude Sociálna poisťovňa kontaktovať zamestnávateľa opätovne?

Zodpovedané
19. máj 2024

Dobrý deň,

tento rok idem na MD v auguste z rodičovskej dovolenky, čiže ide o reťazový pôrod/MD. SP už kontaktovala zamestnávateľa ohľadom PDVZ v apríli.

Keď budem nastupovať na MD, bude ho SP kontaktovať opätovne?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, SP môže znovu kontaktovať zamestnávateľa o PDVZ v auguste, kedy podáte žiadosť o materské.

Predpokladám, že v apríli kontaktovali zamestnávateľa ohľadom PDVZ pre výpočet tehotenského. Nová žiadosť, nový výpočet.

S prianím pekného dňa,
Lenka