Bude si môcť manžel budúci rok uplatniť odpočet dane na manželku?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

do 30.3.2023 som ešte na rodičovskej dovolenke.

Môže si manžel ešte budúci rok uplatniť odpočet dane na manželku za toto obdobie?

Pracovať začínam dovŕšením malého 3 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

za tie tri mesiace bude mať manžel nárok na nezdaniteľnú časť na manželku.

Z tejto nezdaniteľnej časti sa ale odpočíta Váš vlastný príjem, ktorý dosiahnete v zamestnaní.
Z nej sa následne určí alikvotná časť podľa počtu kalendárnych mesiacov, pre ktoré boli podmienky splnené k prvému dňu daného mesiaca.

S prianím pekného dňa,
Lenka