Bude sa moje materské počítať z dvoch pomerov?

Zodpovedané
21. júl 2024

Dobrý deň,

aktuálne som na RP z hlavného pracovného pomeru. Mám uzatvorenú dohodu u iného zamestnávateľa (viac ako rok).

Ak by som pred skončením RP nastúpila na novú MD, vypočítavala by sa mi materská z oboch pracovných pomerov?

V prvom zamestnaní by som nemala odvody platené už skoro 3 roky.

Vypočítala by sa mi materská iba z aktuálnej dohody?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ak by TPP a aj dohoda neboli ukončené ku dňu nástupu na materskú, budete mať nárok na materské z oboch nemocenských poistení, aj z TPP, z ktorého ste tohto času na RD a aj z dohody.

Podáte dve žiadosti o materské. Každá sa posúdi zvlášť a aj vypočíta, výsledné VZ sa sčítajú z oboch nemocenských poistení.

S prianím pekného dňa,
Lenka