Bude sa mi vymeriavací základ rátať z pracovného pomeru pred materskou?

Zodpovedané
31. júl 2024

Dobrý deň,

od 8.8.2022 do 12.11.2022 som pracovala na TPP, 12.11.22 som išla na materskú a následne na rodičovskú. Medzitým od 11.7.23 do 2.8.24 som bola na PN, ak by to niečo ovplyvnilo. Manžel je momentálne s malým na materskej.

10.8. som sa plánovala vrátiť do práce. Len vyzerá, že si budem musieť hľadať novú prácu.

Keby idem 10.8.2024 na ÚPSVaR a začnem poberať podporu, bude sa mi vymeriavací základ rátať z toho pracovného pomeru pred materskou?

Pýtam sa kvôli tomu, že pred týmto TPP, ktorý uvádzam a bol skvelé platený, som tiež pracovala, ale na čiastočný úväzok, kde som mala nízky príjem. Tak by som samozrejme rada poberala vyššiu dávku a vyhla sa výpočtu podpory z obdobia pred 8.8.2022.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. T.j. z príjmu za posledné dva roky od nástupu na ÚPSVaR, v danom období ste pracovali, boli na PN a materskej, časť rodičovskej dovolenky. PN, MD, RD sa vylúčia, neovplyvnia výpočet dávky.

10.8.2024 je sobota, najbližší pracovný deň je 12.8.2024. Ak by sa ukončil pracovný pomer aj k tomuto dňu, tak pre Vás by to bolo ideálne. Postačí, aby pracovný pomer trval viac ako dva roky. Tým pádom sa bude dávka v nezamestnanosti počítať z príjmu iba z tohto pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka