Bude sa mi príjem z dohody započítavať do dôchodku?

Zodpovedané
Dnes o 08:15

Dobrý deň,

v roku 1994 som 6 mesiacov pracovala na dohodu o pracovnej činnosti.

Bude sa mi tento príjem započítavať do dôchodku?

Ďakujem

Dobrý deň,

dohody nie vždy zakladali účasť na dôchodkovom poistení, preto sa niektoré obdobia práce na dohodu pre dôchodkové účely nehodnotia.
Ak by to bola nová dohoda s dôchodkovým poistením, tak do doby dôchodkového poistenia sa započíta. Tieto sa zaviedli tuším až od roku 2013.
Sociálna poisťovňa vedie elektronický účet poistenca. Ak ho nemáte, môžete oň požiadať. V elektronickom účte budete vidieť údaje o odpracovaných rokov, aj o osobných mzdových bodoch.

Odporúčam sa informovať priamo na pobočke Sociálnej poisťovne.

S prianím pekného dňa,
Lenka