Bude sa mi počítať materské z nového TPP?

Zodpovedané
22. aug 2024

Dobrý deň,

termín pôrodu mám 25.12.2024. Od 1.7.2024 som zamestnaná u nového zamestnávateľa. Do konca septembra by som tam chcela zostať a od 1.10.2024 nastúpiť na PN.

Bude sa mi počítať materské z tohto nového TPP?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je potrebné, aby ste u nového zamestnávateľa mali odvedené nemocenské poistenie za viac ako 90 dní, bez dní na prípadnej PN. Za júl, august, september je 92 dní, od októbra by ste mohli nastúpiť na PN, splníte podmienku 90 dní odvedenia nemocenského poistenia. Sociálna poisťovňa by sa mohla zaoberať tým, či nešlo o účelovosť.

S prianím pekného dňa,
Lenka