Bude sa mi počítať materské aj z novej práce?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

termín pôrodu mám 2.4.2024. Som zamestnaná od 1.9.2022. Na materskú by som chcela nastúpiť 8 týždňov pred pôrodom. Mám ďalšiu prácu od 1. novembra 2023.

Bude sa mi počítať materské aj z tej novej práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na materskú budete mať iba zo súčasného aktuálneho zamestnania.

Z nového zamestnania od 1.11.2023 nebudete mať do pôrodu potrebný počet nemocenského poistenia = 270 dní, z neho Vám nárok na materskú nevznikne. (Predpokladám, že ste okrem súčasného pracovného pomeru nemali iné nemocenské poistenie za posledné dva roky pred pôrodom).

S prianím pekného dňa,
Lenka