Bude sa mi počítať do odpracovaných rokov evidencia na úrade práce, keď som bol zároveň poberateľom invalidného dôchodku?

Zodpovedané
6. aug 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Bude sa mi počítať do odpracovaných rokov evidencia na úrade práce, keď som bol zároveň poberateľom invalidného dôchodku (rok evidencie 1994 - 1996)?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpracovanými rokmi (aj na účely posúdenia splnenia podmienky na nárok predčasný starobný dôchodok po 40 odpracovaných rokoch) sú všetky roky dôchodkového poistenia, ktoré ste získali.

Do obdobia dôchodkového poistenia sa započíta obdobie v evidencii na ÚPSVaR do roku 2000 a obdobie poberania dávky v nezamestnanosti v rokoch 2001 do 2003. Od roku 2004 sa do odpracovaných rokov evidencia na ÚPSVaR nezapočíta.

Doba poberania invalidného dôchodku je tiež obdobím dôchodkového poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka